Partnerzy projektu “Gdzie jest Mikołaj?” III edycja (grudzień 2022)

Główny partner grywalizacji

Najciekawsze wyzwania tylko z MACem!

Inspirujące podręczniki, zadania pełne wyzwań, pomoce dla nauczycieli i pomoce na miarę XXI wieku – takie jest Wydawnictwo MAC Edukacja, które wspiera tegoroczne poszukiwania!

– Na hasło grywalizacja edukacyjna odpowiadamy „TAK” – jasno mówi Prezes Grupy MAC, Grzegorz Kowalski – to najlepszy sposób na to, jak w praktyce sprawdzić umiejętności uczniów, zdobyte na lekcjach – dodaje.

A MAC Edukacja sprawdzianów się nie boi, bo uczniowie, którzy korzystają z podręczników wydawnictwa są doskonale przygotowani, nie tylko do testów, sprawdzianów i egzaminów, ale przede wszystkim do wykorzystywania wiedzy w praktyce. – Przygotowując kompleksową ofertę naszych podręczników skupiliśmy się na tym, aby były one nie tylko kopalnią wiedzy dla uczniów i inspiracją dla nauczycieli, ale także dawały możliwość przełożenia tego, czego dowiadujemy się w szkole, na to, co dzieje się wokół nas – podkreśla Grzegorz Kowalski.

Oprócz kompleksowej oferty podręczników dla klas 4-8, nauczyciele mogą korzystać także z bogatych zasobów MAC Akademii – To wirtualna baza, gdzie pedagodzy mogą szukać inspiracji. Znajdą tam scenariusze lekcji, karty pracy, webinaria, ale także sprawdziany do wszystkich przedmiotów – wystarczy zajrzeć i korzystać z podpowiedzi i materiałów przygotowanych przez naszych ekspertów – podpowiada Prezes Grupy MAC. – Baza dostępna jest dla wszystkich nauczycieli, bo wierzymy, że edukacja powinna łączyć – dodaje Grzegorz Kowalski.

Nauczyciele mogą także sprawdzić umiejętności i wiedzę uczniów w aplikacji „Próbny egzamin ósmoklasisty”, który przygotowuje Wydawnictwo MAC Edukacja. – To kolejna możliwość weryfikacji tego, czego dowiedzieli się uczniowie podczas ostatnich lat pracy – mówi Grzegorz Kowalski – Jednocześnie, aplikacja daje możliwość zestawienia wyników klasy i szkoły z innymi placówkami z całego kraju.

Partnerzy grywalizacji:

MERIDIAN to wydawnictwo kartograficzno-edukacyjne obecne na rynku od 1994 roku oraz uznana marka pomocy dydaktycznych o najwyższej jakości.

W ofercie znajdują się pomoce szkolne i naukowe do następujących przedmiotów: historia, geografia, biologia, chemia, matematyka, nauczanie początkowe, WOS, fizyka, informatyka, kartografia, język polski, angielski, hiszpański, niemiecki i rosyjski. Uzupełnieniem do ściennych map i plansz są mapy konturowe, matryce do ćwiczeń oraz materiały metodyczne.

Naszym najnowszym produktem jest Platforma Multimedialna Online MERIDIAN Prime. To wszechstronne narzędzie dla szkół i uczniów pełne jest multimedialnych, interaktywnych map, plansz, ćwiczeń, zdjęć, filmów, wykresów, danych i bibliografii. Elastyczne zarówno dla nauczania jak i uczenia się.

Nadal wydajemy multimedialne atlasy ćwiczeniowe do historii oraz multimedialne atlasy do geografii na płytach DVD lub pendrive.

Unikalną cechą zarówno platformy MERIDIAN Prime, jak i atlasów mutlimedialnych jest możliwość edycji map – komponowania własnych ćwiczeń oraz zadań.

Oferujemy nauczycielom nowoczesne pomoce naukowe, które umożliwią urozmaicenie prowadzonych przez nich zajęć czy też skrócą czas przygotowania do lekcji.

MappLab to startUP  tworzący odpowiednik atlasu geograficznego w intrenecie: https://mapplab.pl . Zawiera mapy tematyczne przedstawiające najważniejsze zagadnienia geograficzne na świecie i w Polsce.

W czasach masowej digitalizacji rzeczywistości naszą misją jest przeniesienie atlasu geograficznego w świat online i nadanie mu nowej jakości. Ma być przyjemny w obsłudze, zachęcać ucznia do nauki oraz wzbudzać zaufanie nauczyciela.  

Podstawową funkcjonalnością Atlasu jest wybór kategorii zagadnienia, a następnie warstwy tematycznej. W efekcie na mapie bazowej wyświetlają się obiekty, z których dana warstwa jest zbudowana. Każdy z nich posiada swój opis, który pojawia się po kliknięciu. Dostępna jest także legenda do wybranych przez użytkownika warstw.

MappLab jest pomocą dydaktyczną, która pozwala na pracę z nowymi technologiami. Stanowi on łatwo dostępne źródło wiedzy i pomaga na wizualizację zjawisk omawianych na lekcjach. Jest także odpowiedzią na zapisy Podstawy Programowej, mówiące o konieczności stosowania narzędzi GIS na lekcjach. Jest także źródłem danych geograficznych udostępnianych do pobrania. Co więcej – MappLab pozwala na wykorzystanie smartfonów podczas lekcji.

W naszej ofercie znajdują się mapy konturowe, mapy robione na zamówienie, zajęcia GIS dla uczniów oraz szkolenia z podstaw QGISa dla nauczycieli.

Używamy plików cookie do personalizowania treści i reklam, udostępniania funkcji mediów społecznościowych i analizowania naszego ruchu. Udostępniamy również informacje o korzystaniu z naszej witryny naszym partnerom w zakresie mediów społecznościowych, reklam i analiz. View more
Akceptuję